Przed nami Święto Cabrio w Wielkopolsce

Dlaczego Gniezno zostanie okrzyknięte Pierwszą Stolicą Cabrio? W jaki sposób ekipy cabrio upamiętnią rocznicę chrztu Polski podczas Rajdu „1050”? W jakiej kategorii uczestnicy wydarzenia pobiją Rekord Guinnessa?

Przyjedź na zlot Cabrio Poland 2016, aby dowiedzieć się, jak fani aut z otwartymi dachami celebrują swoje święto.

Zapraszamy na I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016, który odbędzie się w Gnieźnie, w pierwszy weekend sierpnia, na Stadionie Miejskim „Mieszko”. Pierwszego dnia wydarzenia ekipy cabrio odwiedzą kilka lokalizacji usytuowanych na Szlaku Piastowskim. Na trasie Rajdu „1050“ znajdzie się m.in. Ostów Lednicki, stanowiący główną część Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Jedną z kolejnych atrakcji rajdu będzie Giecz, w którym w IX i X w. znajdował się gród i kilka osad. W programie pojawią się konkurencje aktywizujące uczestników, zarówno pod kątem sprawnościowym, jak i sprawdzającym ich wiedzę.

cabrio poland 2016

Drugiego dnia imprezy uczestnicy zapiszą się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Podejmą pierwszą w historii próbę bicia rekordu w kategorii największej liczby samochodów typu cabrio zgromadzonych w jednym miejscu, w których jednocześnie zostaną opuszczone dachy. Przebieg wyzwania nadzorować będzie arbiter biura Rekordów Guinnessa, który wyda oficjalny werdykt.

Imprezie Cabrio Poland 2016 towarzyszyć będzie Festiwal Food Trucków. Każdy znajdzie coś dla siebie: amerykańskie burgery, meksykańskie tortille, a nawet tradycyjne zapiekanki. Nie zabraknie też smakołyków dla wielbicieli słodyczy, czy kuchni wegańskiej. Warto dodać, że Festiwal Food Trucków nie jest objęty strefą biletową.

Wśród pozostałych atrakcji wymienić można: kino samochodowe, Strefę Expo, czy prezentację pojazdów, które przyjadą do Gniezna. Organizatorzy zapowiadają, że event na stałe zapisze się w kalendarzu imprez motoryzacyjnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Gniezna. Wśród sponsorów eventu znajduje się marka DrinkFood, dystrybutor Wody Świętokrzyskiej i napoju Dodoni. Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia: http://cabriopoland.com/

logo

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.Nowiny Lokalne

Polub Gniezno Nowiny Lokalne na Facebooku, aby być na bieżąco!

Wybrane dla Ciebie

Zasady komentowania